facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Izstāde „Medības” atceļo uz Jaunmoku pili

24.janvārī pl.15.00 Jaunmoku pilī tika atklāta izstāde „Medības”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju un individuālajiem medību trofeju kolekcionāriem.
Izstāde veidota ar mērķi, lai parādītu medību vēsturi Latvijā pēdējos 100 gados. Tās autori gan ar vēstures liecībām, gan ar faktiem centušies parādīt medību saimniecību un mednieku nozīmi Latvijas mežsaimniecībā.
   Tajā aplūkojamas unikālas vēstures liecības no muižnieku laikiem līdz pat mūsdienām – medību ieroči, mednieku sudraba etviju un monogrammu kolekcijas, trofeju un vairāk kā 30 dažādu putnu un dzīvnieku izbāzeņi. Pirmo reizi Jaunmoku pils izstāžu zālēs trofeju klāstā skatāms brūnais lācis, lūsis un Gada dzīvnieks – pelēkais vilks.
   Plašākai auditorijai, pateicoties Ilzei Vītolai, apskatāmas leģendārā LPSR Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministra Leona Vītola personīgās lietas, kā arī citas vēsturiskas fotogrāfijas.
   Lai izstāde būtu bagātīga ar vizuālo materiālu, savas medību trofejas izstāda Mārtiņš Pavārs, Agris Riba, Ainārs Upenieks, Viesturs Valdis Dreimanis, Juris Sivgals, bet Latvijas Nacionālais teātris izstādes vajadzībām deponējis leģendāro tērpu no režisora Edmunda Freiberga izrādes ,,Barons Bunduls”.
   Sakarā ar jaunas ekspozīcijas veidošanu, Jaunmoku pils muzejs aicina atsaukties personas, kuras vēlas dāvināt muzeja krājumam vēsturiskus priekšmetus, dokumentālas liecības vai fotogrāfijas, kas saistīti ar meža apsaimniekošanas darbiem un medībām. Lūdzam sazināties ar muzeja darbiniekiem pa tālr. 63107125 vai 26123881 vai epastu muzejs@jaunmokupils.lv
   Izstāde „Medības” būs apskatāma katru dienu līdz 31.maijam.
   
25.01.2014
Informāciju sagatavoja:
Daiga Šmitenberga,
Jaunmoku pils muzeja vadītāja
Tālr. 63107125, 26123881
muzejs@jaunmokupils.lv 

21.04.2015

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.